Путер од јаткасти плодови и нутела

Многу вкусен путер, како да е создаден за да го мачкате на лепче секое утро…Путер од јаткасти плодови и нутелаПотребно е:

Подготовка: Во длабок сад ставете ги мелените јаткасти плодови. Путер од јаткасти плодови и нутелаСтавете ги медот, нутелата и путерот од кикирки и целата смеса добро измешајте ја за да се соедини сосема. Путер од јаткасти плодови и нутелаОвој процес е малку потежок, заради времето потребно додека да се соединат состојките и малку напорното мешање со оглед на полутврдата состојба на путерот од кикирики и нутелата. Кога убаво ќе ги измешате состојките, добиениот путер ставете го во чиста тегла. Чувајте го во фрижидер додека да го потрошите целиот.Путер од јаткасти плодови и нутела


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар