Модерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувале

Модерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувале

На врвот на холивудските ридови се наоѓа извонреден дом изграден од израелскиот архитект Јечиел „Ели“ Јогев. Со големина од 790 метри квадратни, тој е еден од најуникатните во околината на Беверли Хилс и пошироко.Модерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувалеОваа „тврдина“ има базен на кровот, трем, внатрешен лифт, подрум за вино со стаклен под кој собира до 500 шишиња, високи плафони и стаклени ѕидови со височина од 6 метри. Осветлените водени патеки, увозните камења од Ерусалим, песочните камења, махагоните ѕидови и базалтните камени патеки се само неколку од многуте работи кои ги оставаат без здив сите оние кои ќе ја посетат куќата.Модерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувалеМодерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувалеГлавниот дел на куќата е поврзан преку челичен мост со тремот на кровот каде што се наоѓа и базенот.Модерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувалеМодерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувалеДомот има 4 спални, кујна и 6 тоалети вклучувајќи ги и оние од гостинската куќа. Во главниот апартман има рачно изработени стаклени врати, телевизор кој е истовремено и огледало, приватен трем, спа-тоалет и голем гардеробер.Модерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувалеМодерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувалеМодерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувалеМодерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувалеМодерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувалеМодерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувалеМодерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувалеМодерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувалеМодерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувалеМодерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувалеМодерна куќа во Беверли Хилс за која сите би сонувале


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

 1. Смајли Reply

  Баш и не ми се допаѓа.

 2. Meow Reply

  damn*_*
  sovrshena e

 3. СИмона Reply

  Не ми се допаѓа, премногу шарено.

 4. dime Reply

  ah be simona ne ti se dopaga sigurno vo nekoj kokosarnik zivees samo brcis ovde

Остави коментар