Вкусни минијатурни прстени

Вкусни минијатурни прстени

Канаѓанката Софија Молнар после 13 годишното живеење во Јапонија, ја открила и другата страна на јапонскиот специјалитет – сушито, и почнала да изработува неверојатни минијатурни прстени. Необичните прстени на кои се послужени разни видови јадења од суши, колачиња, кафе се вистинско креативно уживање. Тие изгледаат толку вкусно, што веднаш ќе посакате да ги вкусите!

Вкусни минијатурни прстени

Секој прстен е уникатен и правен со посебна внимателност. При рачната изработка, Софија користела различни видови пластика, метал, керамика и уште многу други материјали. Прстените се наменети да се носат во специјални прилики – кога сакате да се забавувате и да изгледате интересно, или пак едноставно кога сакате да внесете малку живост во вашиот живот. Овие необични прстени воопшто не се скапи, и можете да ги купите преку интернет.

Вкусни минијатурни прстениВкусни минијатурни прстениВкусни минијатурни прстениВкусни минијатурни прстени

Прстените може да ги комбинирате со обетки, магнети, копчиња направени во препознатливиот стил на Софија.

Вкусни минијатурни прстениПогледнете уште некои од вкусните прстени на Софија.Вкусни минијатурни прстениВкусни минијатурни прстениВкусни минијатурни прстениВкусни минијатурни прстениВкусни минијатурни прстениВкусни минијатурни прстениВкусни минијатурни прстени


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар