Суперхероите на велосипед

Суперхероите на велосипед

Велосипедот е подобар избор на превозно средство од автомобилот, а тоа го знаат Супермен и Супергрл. Погледнете какви велосипеди возат познатите суперхерои кои го спасуваат светот 🙂

Илустрациите се дело на Мајк Joс, кој во оваа серија претставува одредени суперхерои и други познати личности на својот велосипед, кој пак се одликува со некои карактеристики на личноста која го вози.

Суперхероите на велосипед

Супермен

Суперхероите на велосипед

Супергрл

Суперхероите на велосипед

Спајдармен

Суперхероите на велосипед

Аквамен

Суперхероите на велосипед

Ајронмен

Суперхероите на велосипед

Буда

Суперхероите на велосипед

Тор

Суперхероите на велосипед

Индијана Џонс

Суперхероите на велосипед

Мистер Ти

Суперхероите на велосипед

Супер Марио

Суперхероите на велосипед

Колачето чудовиште

Суперхероите на велосипед

Стив Џобс

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар