Чоколадни еспресо колачиња

Меки и воздушести, овие чоколадни колачиња може дури и да ве расонат наутро, заради зрнцата еспресо кои ги содржат.Чоколадни еспресо колачињаПотребно е:

  • 450 г темно чоколадо со над 65% какао маса
  • 4 лажици омекнат путер
  • 265 г шеќер
  • 1 лажиче екстракт од ванила
  • 60 г брашно
  • 4 јајца
  • половина лажиче прашок за пециво
  • 1 лажица еспресо
  • 200 г чоколадо, исечено на мали коцкички

Подготовка: Рерната загрејте ја на 180 Целзиусови степени. Темното чоколадо исечкајте го на парчиња и на пареа растопете го заедно со путерот. Во сад изматете ги јајцата со ванилата и шеќерот. Низ голема цедалка просејте ги брашното, еспресото и прашокот за пециво. Смесата од путер и чоколадо полека додавајте ја во смесата со јајца, мешајќи во исто време. Потоа, во таа смеса полека додавајте го брашното и мешајте додека да се формира тесто. На крај, ставете ги коцкичките чоколадо и измешајте ја целата смеса. Тестото ставете го во фрижидер да се стегне околу 1 час. Потоа, во тавче за печење обложено со хартија за печење, ставајте по една лажица од тестото, со доволно растојание од едно до друго колаче. Ставете да се пече во загреаната рерна околу 8-10 минути, додека колачињата да бидат цврсти однадвор, а меки и воздушести однатре. Чоколадни еспресо колачиња

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар