колекција | Кафе пауза - Part 4

Кога една девојка пријатно ќе го изненади своето момче…

Кога момчето на оваа девојка, заминало на работа надвор од градот, таа решила дека е време да му подготви едно изненадување.

Одлична хобитска куќа инспирирана од делата на Толкин

Оваа мала куќа е инспирирана од хобитските куќи, а ја дизајнирал архитектот Питер Арчер, за еден огромен обожавател на Толкин.

Најубавите сандали за следната година

Сандалите се украсени со прекрасна пеперутка, која е симбол на дизајнерската куќа „Серџио Роси“.

Специфична зимска колекција од „Nike“

Ова е една од најновите колекции на „Nike“, наречена „Tier Zero“. Колекцијата е направена во соработка со „Fox Brothers“...

Машката и женската колекција на „Springfield“ за есен 2013

Познатиот моден бренд за млади луѓе „Springfield“ изработи одлична колекција наменета за есенскиот период од годината.

Најновата колекција на „Zara“ за софистицирани и бизнис мажи

Моделот Еди Клинт носи импресивни парчиња облека, кои идеално прилегаат на секој софистициран маж.

Фантастичен моден каталог од „Revolve Clothing“

По повод десетгодишнината од постоењето на веб-сајтот, тие создадоа уникатна колекција за претстојните празници, составена од 54 парчиња.

„Масимо Дути“ – колекција есен/зима 2013

Овогодишната колекција на Масимо Дути за есен/зима е фантастична.

Прекрасна колекција накит на Луј Витон за есен/зима 2013

Инспириран од арт деко стилот, кој бил најраширен во 30-тите години од минатиот век, Луј Витнон создаде класично елегантна колекција накит со модерна нота, наменета за сезоната есен/зима 2013 година.

Машката есенска колекција на „H&M“ за 2013 година

Овогодишната есенска машка колекција ја карактеризираат џемперите, а покрај нив претставени се и неколку јакни, палта и кошули.

Долче и Габана, колекција есен/зима, 2013-14

Доменико Долче и Стефано Габана за оваа колекција се инспирирани од мозаикот во катедралата во градот Монреале, Сицилија.

Ликовите на Дизни како модни икони

Кој вели дека цртаните ликови не можат да носат висока мода? Урсула и други злобни ликови од цртаните на Дизни во оваа прилика носат модели од колекциите на Долче и Габана...
Датум: 28 окт 2013
, Автор: