13 октомври 2014 | Кафе пауза

Неверојатни ситуации во кои луѓе избегнале скоро сигурна смрт (GIF)

Ниедна личност не била повредена при снимањето на овие гифови, но со сигурност може да се каже дека секоја едвај ѝ избегала на смртта.
Датум: 13 окт 2014
, Автор:

Откријте што значи бенката што ја имате на вашето лице или тело

Позицијата на бенката открива многу за личноста, па така онаа на челото се поврзува со страв од авторитети, а доколку е на носот со љубовни проблеми.
Датум: 13 окт 2014
, Автор:

Смешниот израз на лицето на Мистер Бин вметнат во уметнички слики

Карикатурист си играл со уметнички слики, ликот на Мистер Бин и Фотошоп.

Моќни илустрации покажуваат како жените се борат со половите стереотипи

Секојдневно лоши и навредливи коментари се упатени кон жените поради различни причини, од животните избори до нивниот изглед.
Датум: 13 окт 2014
, Автор:

Нина Ричи, колекција пролет/лето 2015

Оваа година на модните писти во Париз, во колекцијата на Нина Ричи можеа да се забележат женствени модели за сите типови девојки, започнувајќи од нежни пастелни бои, па сè до силни и храбри нијанси.

5 нешта кои треба да ги знаете за крвните групи

Ако мислите дека вашата крвна група е важна само кога би ви била потребна трансфузија, тогаш дефинитивно би требало да го прочитате овој текст.

Мајки кажуваат кои се најсрамните работи што ги сториле нивните деца

Дали се жалите дека вашето дете не ве слуша и се однесува разгалено?