Смешниот израз на лицето на Мистер Бин вметнат во уметнички слики

Смешниот израз на лицето на Мистер Бин вметнат во уметнички слики

Карикатуристот Родни Пајк е автор на овие неколку модификувани уметнички слики. Сакал да си поигра со врвни уметнички дела и на нив го ставил добро познатиот смешен израз на лицето на Роуан Аткинсон кој го играше Мистер Бин. Тој вели дека тоа го правел во текот на последните 3-4 години, и тоа исклучиво од забава. Богами, крајниот резултат е многу забавен.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар