Колекција од Томи Хилфигер за лица со посебни потреби

Колекција од Томи Хилфигер за лица со посебни потреби

Дизајнерот Томи Хилфигер ја носи модата на ново ниво. Оваа недела тој ја покажа својата трета колекција за луѓе со посебни потреби.

Колекција од Томи Хилфигер за лица со посебни потреби

Во 2016-та година, Хилфигер ја создаде првата колекција за деца со посебни потреби. Тој соработувал со Runway of Dreams, непрофитна организација која се залага за вклучување на лицата со посебни потреби во модната индустрија.

Колекција од Томи Хилфигер за лица со посебни потреби

Во 2017-та година дизајнерот ја направил и првата модна линија наменета исклучиво за возрасни со посебни потреби.

Колекција од Томи Хилфигер за лица со посебни потреби

Третата модна линија вклучува парчиња облека како фустани, панталони, палта, јакни, здолништа и шорцеви.

Колекција од Томи Хилфигер за лица со посебни потреби

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар