04 февруари 2015 | Кафе пауза

Најубавите урбани панорамски глетки во светот

Некои градови изобилуваат со модерни облакодери, а тие потоа овозможуваат спектакуларни урбани панорамски глетки. Овде издвоивме дел од најубавите такви глетки во светот.

Дознајте што открива вашиот хороскопски знак за вашата карма

Откријте што кажува вашиот знак за животот кој сте го живееле претходно и што кармата ви носи во овој живот...

Пудинг торта со мока

Богат кремаст вкус кој никого не остава рамнодушен...

Како да го мотивирате вашето дете да чита?

Децата не се раѓаат знаејќи дали требаа да читаат или не.

Како самите да ја подобрите вашата домашна Wi-Fi конекција?

Ова се пет работи на кои треба да внимавате за да имате подобра Wi-Fi конекција дома.

Цитати за животот и љубовта од генијалните дела на Мехмед Меша Селимовиќ

Мудри мисли од перото на еден од најголемите југословенски писатели.

7-дневна детоксикација од шеќер

Да бидеме реални, време е вие и шеќерот да направите мала пауза.

НИКОГАШ не пијте алкохол во комбинација со енергетски пијалак!

Токму оваа ситуација често доведува до трагични последици.

Оваа житарица е вашиот сојузник за добра меморија, но и за одржување на вашето здравје

Позната по бројните хранливи својства, хељдата преставува идеален избор за сите оние кои сакаат да си го подобрат помнењето, односно да ги подмладат своите крвни садови.

9 начини да се расположите и забавувате кога сте болни

Периодот на настинки сѐ уште владее, а немоќноста кога сме болни ни ја одзема радоста на малите нешта. Затоа еве неколку идеи како да се забавувате, а сепак да не ја потрошите енергијата.
12