Марија Митева | Кафе пауза

Од модните писти директно на големото платно: 20 манекенки кои станаа успешни актерки

Од Моника Белучи, Клаудија Шифер, Мила Јовович и Жизел, па сè до Наоми Кембл.
Датум: 22 мар 2016

10-те визуелно најзашеметувачки филмови во последниве неколку години

И покрај тоа што овие 10 филма се извонредно визуелно изработени тоа не значи дека немаат важна приказна која треба да ви ја пренесат.
Датум: 26 фев 2016

Шик начини да го декорирате вашиот стан со книги

Доколку сте од оние кои се во постојана потрага по лесни начини за декорирање на просторот, а сакате да го поштедите вашиот буџет, тогаш ние имаме нов предлог за вас – урбано декорирање на просторот со книги.
Датум: 21 јан 2016

Топ 10 дестинации во Европа за дегустација на вино

Историјата на европските вина датира од 8-6 век пред нашата ера, кога луѓето почнале да ги култивираат маслинките и виновата лоза...
Датум: 14 авг 2015

10 класици кои секоја современа девојка треба да ги прочита

Искористете го летото за да уживате во добри книги кои секоја паметна и образована девојка треба да ги прочита.
Датум: 12 авг 2015

13 работи од кои се извлекуваат постарите деца, само затоа што се постари

Да, нив почесто ги малтретираат со досадни обврски и правила, но во некои ситуации постарите деца многу полесно се извлекуваат...
Датум: 01 авг 2015

Авантуристи, ова е дел од местата каде сонувате да го поставите својот шатор. Зар не?

Секој авантурист и љубител на природата сака нови предизвици на нови места каде може да си го постави својот шатор и да ужива во недопрените предели на земјата.
Датум: 28 јул 2015

Поучна приказна: Секогаш учи по потешкиот пат

Синот на еден голем крадец го замолил својот татко да го научи на тајните на занаетот. Стариот крадец се согласил и таа ноќ го повел својот син да ограбат една голема куќа.
Датум: 24 јул 2015

Азиски острови кои треба да се на листата на секој сонувач и авантурист

Трагачи по адреналин, мир и љубители на егзотични далечни предели, ова е листа на азиски острови кои навистина вреди да се посетат. Тука сечиј вкус може да биде задоволен.
Датум: 23 јул 2015

Забавен тест: Проверете што кажува патецот на косата за вас

Можете да правите безброј тестови на личноста, а можете и само да застанете пред огледало да го видите вашиот патец на косата и да откриете многу за вашиот карактер.
Датум: 23 јул 2015

Ова маче седи стуткано покрај ајпад. Причината ќе ви ги насолзи очите.

Вообичаено кога ќе помислиме кучиња и мачки не ги поврзуваме со пријателство. Но, оваа приказна ќе ви покаже поразлична димензија за односот помеѓу кучето Чарли и мачката Скаут.
Датум: 23 јул 2015

Кој ја направи револуцијата во модата со воведувањето на женското одело?

Ако треба да одите на важен состанок или на интервју за работа, не мислете се, облечете го женското одело. Тоа ќе ви ја истакне женската фигура и ќе направи да делувате елегантно и сериозно.
Датум: 22 јул 2015