22 јули 2015 | Кафе пауза

Зошто некои жени никогаш нема да можат да стигнат до брак?

3 видови илузии кои ве спречуваат да најдете врска која ќе заврши со брак.

Направете сами: Спортски градник од машка долна облека

Доколку ви е потребен спортски градник, а немате време да купите, тогаш погледнете во фиоката за долна облека на вашето момче или сопруг.

Погледнете го морското полжавче кое може да врши фотосинтеза!

Ова слатко полжавче е едно од најретките видови кои вршат фотосинтеза. :)

Читај помеѓу редови: Ова се пораките кои ги испраќа заљубениот маж!

Љубовта не може да ја разберете доколку не ја доживеете. Можеби мислите дека дека вашата сегашната врска е она вистинското, а по неколку години ќе сфатите дека тоа било само страст.

15 нешта кои можат да ги сфатат само оние кои имаат постара сестра

Растењето со постара сестра може да има и позитивни и негативни страни, но таа сепак е најдобриот подарок кој некогаш сте го добиле.

5 огромни грешки кои сигурно и вие ги правите по 9 часот навечер

За многумина вечерните часови се чиста утопија. Но, што се случува со оние кои патат од несоница и не можат да заспијат до изгрејсонцето?

15 ужасни работи што ќе ги разберат само оние коишто имаат акни

Понекогаш луѓето очекуваат дека вашата кожа треба да биде совршена, но некои од нас имаат проблем со акните. Да, да имате акни е навистина ужасно...

3 особини кои ги открива за вас кафето кое го пиете

Дали некогаш сте се запрашале дали кафето кое го пиете кажува нешто за вашиот карактер?

Кој ја направи револуцијата во модата со воведувањето на женското одело?

Ако треба да одите на важен состанок или на интервју за работа, не мислете се, облечете го женското одело. Тоа ќе ви ја истакне женската фигура и ќе направи да делувате елегантно и сериозно.
Датум: 22 јул 2015

Чудата се случуваат преку ноќ: Како да ја исправите витканата коса преку ноќ (без оштетување)?

Скоро секоја девојка која има виткана коса знае каква мака ја чека откако ќе реши да ја исправи косата. Фенирање, пеглање, разни третмани кои ја оштетуваат косата.

Фотографии од мали дечиња направени во вистинскиот момент

Некои деца се природно талентирани за позирање. Овие фотографии го докажуваат тоа.
Датум: 22 јул 2015
12