28 јули 2015 | Кафе пауза

Авантуристи, ова е дел од местата каде сонувате да го поставите својот шатор. Зар не?

Секој авантурист и љубител на природата сака нови предизвици на нови места каде може да си го постави својот шатор и да ужива во недопрените предели на земјата.
Датум: 28 јул 2015

Смешни илустрации на една идна мајка која ги прикажува маките на бремените жени

Интересни слики кои го доловуваат животот и проблемите на идните мајки. :)

За сите кои сакаат да се омажат: Постојат 5 типови девојки за брак. Дали сте една од нив?

Американските психолози утврдија дека немажените девојки можат да се категоризираат во пет групи. Дали вие припаѓате на некоја од нив?

Овие слики ќе го разбудат и налутат перфекционистот во вас!

Вака изгледа пеколот за луѓето со опсесивно-компулсивно нарушување...

Еве како да го освоите мажот од вашите соништа со помош на овие модни и бјути совети!

Еве како да го освоите со помош на неколку модни и бјути трикови...

Внимавајте со вашите тајни: Кои хороскопски знаци се најголемите брбливци и озборувачи?

Откријте за кои хороскопски знаци станува збор и зошто пред нив треба да ги скриете вашите тајни...

Природен регенератор за јакнење и побрз раст на ноктите. Брзо, лесно и ефикасно!

Ако имате голема желба да имате долги и убави нокти, а не сте љубител на надградувањето, не ви преостанува ништо друго освен да ги израснете вашите.

Кариера од соништата: Проверете дали сте го згрешиле вашиот животен повик

Овој едноставен тест ќе ви помогне да откриете која е вашата идеална кариера.

Најголемиот хит за ова лето – Чанти и шешири од слама!

Неверојатните чанти и шешири од слама повторно се враќаат на модната сцена, но овој пат тие стануваат најголем хит за лето 2015.

Целосен водич низ емоциите на мажите, поделен во 4 животни доби

Со помош на овој водич вие лесно можете да откриете кои се неговите очекувања како и која е неговата улога во вашиот живот.
12