Најголемиот хит за ова лето – Чанти и шешири од слама!

Неверојатните чанти и шешири од слама повторно се враќаат на модната сцена, но овој пат тие стануваат најголем хит за лето 2015.

1-najgolemiot-hit-za-ova-leto-chanti-i-sheshiri-od-slama-www.kafepauza.mk_

Чантите од слама се кул и може да ги комбинирате со секоја облека. Тие најчесто доаѓаат во неутрална боја, па затоа може да ги комбинирате со најразлични принтови или различни летни парчиња. Тие исто така се совршени за на плажа! Постојат многу стилови, а кој и да го одберете нема да погрешите, бидејќи тие се секогаш совршен избор за да го „зачините“ летниот изглед.

2-najgolemiot-hit-za-ova-leto-chanti-i-sheshiri-od-slama-www.kafepauza.mk_

Дизајнерите оваа сезона ни предлагаат разновидни стилови, во беж, неутрални бои, силни бои, но и во потемни како црна и тегет. За деновите на плажа одберете голема чанта од слама каде што ќе можете да го спакувате сето она што ви е потребно – масло, крем за сончање, пешкир, омилената книга.

4-najgolemiot-hit-za-ova-leto-chanti-i-sheshiri-od-slama-www.kafepauza.mk_

За вечерни излегувања може да одберете плик чанта од слама која изгледа неодоливо. Значи, кога ќе изберете фустан за вашето излегување, надополнете го со вашата омилена модерна чанта од слама и уживајте во долгите и топли денови и ноќи.

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар