Авантуристи, ова е дел од местата каде сонувате да го поставите својот шатор. Зар не?

Авантуристи, ова е дел од местата каде сонувате да го поставите својот шатор. Зар не?

Секој авантурист и љубител на природата сака нови предизвици на нови места каде може да си го постави својот шатор и да ужива во недопрените предели на земјата. Доколку и вие се водите по мотото „домот е онаму каде ќе го поставите шаторот“, ова се места кои ако ги немате посетено, задолжително треба да се најдат на вашата патувачка карта.

Националниот парк Арки, Јута

Националниот парк Арки, Јута

Крај Езерото Рос, Вашингтон

Крај Езерото Рос, Вашингтон

Националниот парк Џошуа Три, Југоисточна Калифорнија

Националниот парк Џошуа Три, Југоисточна Калифорнија


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

Остави коментар