„Некои момци“ – Моќни илустрации со важна порака за различните мажи

„Некои момчиња сакаат пиво... некои момчиња сакаат домашен сок од шипка...“

13 работи од кои се извлекуваат постарите деца, само затоа што се постари

Да, нив почесто ги малтретираат со досадни обврски и правила, но во некои ситуации постарите деца многу полесно се извлекуваат...
Датум: 01 авг 2015

Кој би помислил дека би можеле да ги научиме овие стилски лекции од Ким Кардашијан?

Ким во последните неколку години се обидуваше да создаде стил по кој ќе биде препознатлива. Со сигурност можеме да кажеме дека таа е позната по својот секси изглед...

Уредување на просторот: Претворете ја спалната соба во совршено катче за одмор!

Со помош на овие едноставни совети преуредете ја спалната соба во совршеното место за одмор и релаксација!

Викенд книга: „Кога мене ќе ме нема“ – Колин Оукли

Приказна за љубовта соочена со најтешкото прашање - губењето на најважната личност...

Порака до сите девојки: Запомнете ги овие 4 работи пред да започнете нова врска

После болното раскинување, една девојка успеала да научи 4 важни работи и решила да ги сподели со останатите девојки.