23 јули 2015 | Кафе пауза

Девојки, да расчистиме, вашето момче никогаш нема да ја замени вашата најдобра другарка

Добро успевате ако вашиот партнер и најдобрата другарка се одобруваат и се дружат, за разлика од случаите каде што тие двајца не можат да се поднесат.

Артистка ги црта хороскопските знаци, користејќи го човековото тело како платно

Трина Мери е уметница која од ноември 2014 до мај 2015 цртала на човечки тела за да ги прикаже 12-те хороскопски знаци.

Комплетен водич за средување на влакненцата во вашата интимна зона

Погледнете ги сите методи за средување на срамните влакненца, како и нивните позитивни и негативни страни...

Азиски острови кои треба да се на листата на секој сонувач и авантурист

Трагачи по адреналин, мир и љубители на егзотични далечни предели, ова е листа на азиски острови кои навистина вреди да се посетат. Тука сечиј вкус може да биде задоволен.
Датум: 23 јул 2015

ТВ серија: Шепотења (The Whispers)

Невидлива сила манипулира со најневините од општеството - малите деца

Имате 4 минути да се истуширате пред оваа завеса да ве избрка со цел да заштедите вода

Артистката и едукатор, Елизабет Бјучар, измислила нов и интересен начин на кој можете да штедите вода.

Брутално искрени вистини кои треба да ги знаете ако сте се вљубиле во вашиот најдобар пријател

Доколку сте вљубени во вашиот најдобар пријател и не знаете што да правите, прочитајте ги следниве вистини за овој вид романтична врска.

Хорор секс приказни: Исповеди на жени чии партнери прерано ејакулирале

Прераната ејакулација им се случува на 30% од мажите, но овие приказни се многу полоши од самото тоа...

Совршен летен пијалак: Коктел од лубеница

Кога надвор е премногу топло, а вам ви е потребен брз и ладен пијалак, тогаш овој суперлесен коктел е вистинскиот погодок за вас.

Топ 10 совети за здрава и негувана коса

Ако сакате вашата коса да биде убава и здрава, и покрај хемиските третмани и изложувањето на топлите апарати, мора да водите голема грижа за неа.

Еве ги одговорите на прашањето: Зошто вашата батерија на мобилниот телефон брзо се празни?

Доколку ви се чини дека останувате без батерија побрзо отколку што ви требало време за да ја наполните, тогаш внимавајте на овие неколку работи кои можеби се причините за тоа.

Водич за преживување: Како да го истуркате денот кога не сте доволно спиени?

Некогаш е навистина тешко да се справиме со деновите кога не сме доволно спиени, но за среќа, науката ни го чува грбот.
12