Имате 4 минути да се истуширате пред оваа завеса да ве избрка со цел да заштедите вода

Имате 4 минути да се истуширате пред оваа завеса да ве избрка со цел да заштедите вода

Артистката и едукатор, Елизабет Бјучар, измислила нов и интересен начин на кој можете да штедите вода. Станува збор за проектот наречен „Мојата завеса е зелен воин“, каде што завесата за туширање по само 4 минути се претвора во боцки со цел да ве натера да излезете.

(5) Имате 4 минути да се истуширате пред оваа завеса да ве избрка со цел да заштедите вода

„Овие завеси не се создадени за маркетинг, туку целат кон развивање дебата за проблемите со водата“, вели таа. „Доколку не сакате да бидете заробени, мора да излезете порано со цел да го спречите оштетувањето на околината. Завесата се исполнува со воздух, додека целиот проект е само концепт.“

Вие можете да се туширате нормално 4 минути

(1) Имате 4 минути да се истуширате пред оваа завеса да ве избрка со цел да заштедите вода

Но, потоа мора да излезете

(2) Имате 4 минути да се истуширате пред оваа завеса да ве избрка со цел да заштедите вода

Бидејќи ако не го сторите тоа, ќе ве нападнат боцки!

(3) Имате 4 минути да се истуширате пред оваа завеса да ве избрка со цел да заштедите вода

Кои ќе ве избркаат од под тушот

(4) Имате 4 минути да се истуширате пред оваа завеса да ве избрка со цел да заштедите вода

Водата е заштедена и мајката природа е среќна…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар