24 јули 2015 | Кафе пауза

Филм: Градови на хартија (Paper Towns)

Младо момче, заедно со неговите пријатели, тргнува во потрага по исчезнатата девојка од соседството

Австралиско ледено кафе

Ледено кафе, засладено со јаворов сируп, во комбинација со сладолед

Градење сигурност преку несигурности: Луѓето ги споделуваат своите најтемни проблеми

Тие не ги негираат своите несигурности, туку ги прифаќаат и се справуваат со нив пренесувајќи ни многу важна и моќна порака за животот...

Поучна приказна: Секогаш учи по потешкиот пат

Синот на еден голем крадец го замолил својот татко да го научи на тајните на занаетот. Стариот крадец се согласил и таа ноќ го повел својот син да ограбат една голема куќа.
Датум: 24 јул 2015

Фотографка од Сан Франциско го редефинира терминот „Американска убавина“!

Сечие тело е убаво, само потребна е вистинската личност за да го забележи тоа.

Вкусен и освежителен сладолед од авокадо и какао

Откако ќе го пробате овој сладолед, веќе никогаш повеќе нема да побарате друг

Неверојатна уметност: Букет од рози кои горат!

Неколку уметници се решиле да направат нешто што претходно не било видено...

Бразлетни во бохо стил – Совршен аксесоар за ова лето

Оваа година масивните бразлетни во боемиски стил заземаа голем замав, а мора да признаеме и дека навистина изгледаат прекрасно.

9 љубовни совети за хомосексуалци (кои всушност сите би требало да ги послушаат!)

Доколку сакате да ги подобрите своите шанси при наоѓањето партнер, погледнете ги следниве неколку нешта кои би требало да ги преземете...

Цртаните на Дизни имаат голема лекција за вас: Ова е вистинско пријателство!

Можеби мислевте дека Дизни се само обични цртани за деца, но сепак верувајте дека грешите. Тие во себе содржат важни лекции за пријателството, љубовта, грижата.

Чудноста е нормална: Еве зошто треба да ги прифатите вашите апсурдности!

Изборот е ваш. Дали ќе се фокусирате да се вклопите во социјалната хиерархија или ќе ги свиткате границите на светот за тој да се совпадне со вас?
12