Фотографка од Сан Франциско го редефинира терминот „Американска убавина“!

Фотографка од Сан Франциско го редефинира терминот „Американска убавина“!

Фотографката Кери Фрут од Сан Франциско решила да го редефинира значењето на терминот „Американска убавина“ со низа фотографии кои го носат истото име. Фотосесијата содржи 14 фотографии од жени со различни типови тела кои позираат во романтичен кревет исполнет со ливчиња од цвеќиња. Инспирацијата за оваа фотосесија била сцената од истоимениот филм од 1991 во која Кевин Спејси фантазира за една од пријателките на неговата ќерка.

Целта е да се прикаже светот во кој девојките се впуштаат во фантазијата, се ослободуваат од стравот и правилно ја насочуваат својата енергија, која некогаш ја трошеле убедувајќи се себеси дека не се доволно убави.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар