14 август 2015 | Кафе пауза

Совршени несовршености: Убавината на животните со физички недостатоци

„Совршени несовршености“ ја слави внатрешната убавина на животните кои успеале да ги надминат нивните физички попречености и да се адаптираат на физичкото слабеење.

Драги родители, во овие 4 ситуации мора да му дозволите на своето дете да згреши

Овие грешки мораме да им ги дозволиме на децата затоа што само преку нивните сопствени грешки тие ќе научат и ќе бидат спремни за предизвиците кои им ги задава животот.

Ова истражување открива какви очи и каква коса преферира посилниот пол

Едно истражување го дава одговорот на ова прашање кој прилично ќе ве изненади...

Летно овошно задоволство: Десерт со малини и бадеми

Оваа торта може да стане вашиот омилен летен рецепт

Да се биде сингл – Најголемата романса во нашиот живот

Што ако најголемите романси на нашите животи не вклучуваат ниедна друга личност освен самите ние? Што ако не вклучуваат ништо друго освен нашите соништа и стравови?

Овие дами ќе ве освојат без проблем: 5-те најголеми заводнички според астролозите

Откријте дали и вие сте една од најопасните заводнички во Зодијакот...

Папата живее во Вакуум: Детски бисери кои ќе ве насмеат до солзи

„Кај нас мажите можат да се оженат само со една жена. Тоа се нарекува монотонија.“

5 трикови на модните уредници кои веднаш ќе ги научите со помош на овие гиф фотографии

Елегантни, брзи и лесни. Плус, сѐ е лесно да се научи со помош на гиф фотографии...

Топ 10 дестинации во Европа за дегустација на вино

Историјата на европските вина датира од 8-6 век пред нашата ера, кога луѓето почнале да ги култивираат маслинките и виновата лоза...
Датум: 14 авг 2015

Важни сознанија наменети за мажите: Еве што не сте знаеле за вашиот пенис

Знаете дека тој бара посебно внимание, но вие сѐ уште не го познавате доволно добро? Еве ги најважните нешта што треба да ги знаете за вашиот пенис.

Можеби тој е целиот ваш свет, но дали вие сте неговиот?!

Љубовните односи најчесто не се рамноправни. Некогаш повеќе давате, помалку добивате. Меѓутоа кога давате сè, а добивате трошки, колку долго ќе го издржите тоа?
12