Забавен тест: Проверете што кажува патецот на косата за вас

Забавен тест: Проверете што кажува патецот на косата за вас

Можете да правите безброј тестови на личноста, а можете и само да застанете пред огледало да го видите вашиот патец на косата и да откриете многу за вашиот карактер.

Патец на средина

1-zabaven-test-proverete-shto-kazhuva-patecot-na-kosata-za-vas-kafepauza.mk

Самосвесни, интелигентни, искрени и одмерени жени, кои секогаш се добро организирани. Имаат малку, но избрани пријатели на кои секогаш може да се потпрат. Не ги разбираат личностите кои се непристојни и кои се склони кон пасивна агресија.

Патец на десна страна

2-zabaven-test-proverete-shto-kazhuva-patecot-na-kosata-za-vas-kafepauza.mk

Емотивни, емпатични и секогаш се грижат за другите. Најголем проблем им претставуваат ситуациите на кои не можат да влијаат и проблемите кои не можат да ги решат. Ја обожаваат храната, без разлика дали ја готват или ја јадат.

Неправилен патец на средина

3-zabaven-test-proverete-shto-kazhuva-patecot-na-kosata-za-vas-kafepauza.mk

Тие се посветени на фамилијата и на работата и секогаш се способни да се прилагодат на различни луѓе и околности. Пријателски настроени и ги привлекуваат луѓето како магнет, па дружењето за нив не е проблем.

Патец на лева страна

4-zabaven-test-proverete-shto-kazhuva-patecot-na-kosata-za-vas-kafepauza.mk

Од утро до мрак посветени на работните и домашните обврски. Децата и животните ги обожаваат овие жени. Не ги поднесуваат лагите како и оние кои постојано драматизираат.

Шишки

5-zabaven-test-proverete-shto-kazhuva-patecot-na-kosata-za-vas-kafepauza.mk_

Тие сакаат да се забавуваат и да се смеат, но кога треба, тие знаат да бидат многу сериозни и си ја остваруваат секоја цел.

Без патец

6-zabaven-test-proverete-shto-kazhuva-patecot-na-kosata-za-vas-kafepauza.mk

Самосвесни, точно знаат што сакаат, не сакаат да се експонираат, туку преферираат да останат воздржани. Не сакаат да озборуваат и да драматизираат, а покрај тоа се и многу спонтани.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

Остави коментар