14 преслатки животни кои се разладуваат на летните горештини

Летото е тежок период за преживување за секое живо суштество на планетава, но на животните можеби им е најтешко, и тоа особено на крзнените. Високите температури и зголемената влажност на воздухот секако дека влијаат и ги отежнуваат работите, но кога имаш сладолед или мраз, животот некако веднаш станува подобар.

0-13-preslatki-zhivotni-koi-se-ladat-na-letnite-goreshtini-kafepauza.mk

Жирафа елегантно лиже замрзнато парче во лондонската зоолошка

1-13-preslatki-zhivotni-koi-se-ladat-na-letnite-goreshtini-kafepauza.mk

Шимпанзо лиже сладолед во Рио де Жаниеро, Бразил


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар