27 јануари 2015 | Кафе пауза

Како би изгледале принцезите на Дизни кога би имале реални коси?

Лорин Бранц забележала дека косите на Дизниевите принцези често „се однесуваат“ на чуден и нереален начин, па затоа одлучила да ни покаже како тие би изгледале кога би биле природни во реалноста.
Датум: 27 јан 2015
, Автор:

Љубомората и врските – Болест или сосема нормална појава?

Дали е љубомората во ред и кога, е прашање за кое не постои вистински одговор кој би ја задоволил целата маса луѓе.

6 знаци дека сте зависни од нешто

Нема ништо лошо во тоа да се ужива во нешто, но постои тенка линија помеѓу здравото уживање во нешто и зависноста.

Што мислат момците за вас според гаќичките што ги носите?

Некои гаќички се заводливи, а некои слатки, но сепак сите одговараат на карактерот на личноста која ги носи. Барем така мислат момците.

Шпанско медено кафе

Вообичаениот рецепт за кафе зачинет со шпански шмек...

7 супер трикови за поинтересни фотографии со вашиот смартфон

Со камерите на смартфоните можат да се направат некои интересни работи кои фотографиите од просечни и вообичаени ќе ги претворат во неверојатни.

3 евтини состојки со кои ќе го исчистите целиот дом

Скапите средства за чистење не се секогаш неопходни. Понекогаш доволни се и некои работи кои веќе ги имате дома и се многу поевтини.

Како да ги издолжите вашите нозе кога носите ниски потпетици?

Изгледа дека има нов тренд на повидок - ниските потпетици.

Рани симптоми на рак кои не смеете да ги игнорирате

Oдложувањето е најлошото нешто што можете да го направите, бидејќи денес поголемиот број од карциноми можат целосно да се излечат доколку се откријат во рана фаза.

Со овој рецепт ќе се изборите и против најтврдоглавите масти

Празниците завршија, време е да ја вратите вашата телесна тежина во нормала...

5 совети со чија помош ќе го надминете секој предизвик

Треба да сме подготвени дека ќе паднеме многу пати, но уште порешителни во намерата секој пат да се исправиме посилни од претходниот.
12