Со овој рецепт ќе се изборите и против најтврдоглавите масти

Со овој рецепт ќе се изборите и против најтврдоглавите масти

Празниците конечно завршија, а тоа значи дека е време и да се вратите на вашата идеална тежина. Доколку сакате тоа да го постигнете набрзо, дајте му шанса на овој чудотворен напиток. Станува збор за мешавина од состојки кои го забрзуваат метаболизмот и го чистат телото од насобраните токсини и масти.

Со овој рецепт ќе се изборите и против најтврдоглавите масти

Како и кај секојa диета, за да можете целосно да ги почувствувате придобивките, треба да ги почитувате правилата. Кај овој рецепт е многу важно да го направите точно и да го пиете редовно. Првите разлики се видливи и по само неколку недели.

Потребни состојки:
  • 190 милилитри сок од домат
  • 30 милилитри лимонов сок
  • 1 лажичка изрендан ѓумбир
  • 1 лута пиперка
  • 2 стебла целер (со средна големина)
Начин на подготовка и употреба:

Измешајте го сокот од домат, лимоновиот сок, ѓумбирот и лутата пиперка (измелена) и ќе добиете пијалак од околу 220 милилитри. Послужете го во стаклена чаша, покрај целерот кој се јаде паралелно со напитокот.

За најдобар ефект, на ден консумирајте по 3 чаши од овој борец против маснотиите, по една помеѓу секој оброк. Доколку ви е однапред подготвен за целиот ден, чувајте го во фрижидер.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар