Новата колекција од Версаче ја покажува жената од иднината во сосема ново светло

Новата колекција од Версаче ја покажува жената од иднината во сосема ново светло

Донатела Версаче приредила брзо и бесно шоу за висока мода во Париз, Франција. Како и секогаш претходно, креациите се припиени за телото на девојките, притоа истакнувајќи ги нивните најдобри страни и покажувајќи ги во неверојатно секси издание. Нејзините дизајни покажуваат како треба да изгледа една модерна жена, а со тоа нè води и еден чекор поблизу до иднината на модата. Погледнете.

Новата колекција од Версаче ја покажува жената од иднината во сосема ново светло

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар