Како би изгледале принцезите на Дизни кога би имале реални коси?

И покрај сите сирени, волшебници, вештерки и принцови, има уште една работа во цртаните на Дизни што едноставно нема логика кога се ликовите во прашање. Лорин Бранц, илустраторка во Базфид, забележала дека нивните коси често „се однесуваат“ на чуден и нереален начин, па затоа одлучила да ни покаже како тие би изгледале кога би биле природни во реалноста. Претходно, благодарение на истата артистка, имавме можност да видиме како би изгледале Дизниевите принцези кога би имале реални струкови.

Ариел

Ариел

Ариел со мокра коса

Ариел со мокра коса

Бела

Бела

Бела со нејзината коса залепена за сјајот на нејзините усни

Бела со нејзината коса залепена за сјајот на нејзините усни

Снежана

Снежана

Снежана со раштрчкана коса под влијание на влагата

Снежана со раштркана коса под влијание на влагата

Елса

Елса

Елса со подникнат корен

Елса со подникнат корен

Покахонтас

Покахонтас

Покахонтас со нејзината коса преку лицето на силниот ветар

Покахонтас со нејзината коса преку лицето на силниот ветар

Пепелашка

Пепелашка

Пепелашка станата од спиење

Пепелашка станата од спиење

Мулан

Мулан

Мулан со наелектризирана коса

Мулан со наелектризирана коса

Џасмин

Џасмин

Џасмин со нормален волумен на косата

Џасмин со нормален волумен на косата

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар