Шпанско медено кафе

Шпанско медено кафе

Вообичаениот рецепт за кафе зачинет со шпански шмек

Шпанско медено кафе

Потребни состојки за двајца:
  • 2 шолји врело црно кафе
  • 100 мл млеко
  • 4 мали лажици мед
  • малку екстракт од ванила
  • цимет
  • морско оревче
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во сад на оган и мешајте додека медот не се соедини со течноста, но никако не дозволувајте да почне да врие. Меденото кафе сервирајте го врело во мали шолји.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар