7 супер трикови за поинтересни фотографии со вашиот смартфон

Со камерите на смартфоните можат да се направат некои интересни работи кои фотографиите од просечни и вообичаени ќе ги претворат во неверојатни.

1-7-super-trikovi-za-pointeresni-videa-i-fotografii-so-vashiot-smartfon-www.kafepauza.mk_

Видеото подолу ќе ви покаже 7 такви супер трикови, со кои ќе можете:

  • да направите забавна панорамска фотографија во секвенци
  • да направите панорамска фотографија во движење
  • да зумирате далечни објекти без додавање на скапи леќи
  • да зумирате блиски објекти (макро) со помош на капка вода
  • да го подобрите светлото при фотографирање на портрети
  • сами да направите трипод и да правите селфи фотки без да се гледа раката
  • да фотографирате под вода со смартфон кој не е водоотпорен


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар