Без чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништата

Оние кои престојуваат во луксузниот Сонева Гили на Малдивите треба да следат само две правила: да се шетаат боси и да не гледаат или да дискутираат вести од останатиот дел од светот. Тоа, сепак, воопшто не е тешко во овој тропски рај, затоа што штом еднаш стигнете тука, лесно се заборава на остатокот од светот.Без чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаТуристичкиот центар Сонева Гили се наоѓа на еден од многубројните малдивски корални островчиња до кој може да се стигне само со брод. Тоа е извонредно место да се побегне од светот и да се помине на мира медениот месец, кон што и е ориентиран овој центар. Составен е од вкупно 45 вили меѓусебно поврзани со дрвени мостови карактеристични за егзотичните острови. Секоја од вилите е огромна и има свој базен оддалечен само неколку чекори од кристално бистриот океан.Без чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаПокрај во бесконечно излежување, гостите можат времето да го поминуваат во нуркање, јога или часови по таи чи организирани за нив, а можат да ги посетат и неколкуте станици за масажа распоредени на плажата на големиот атол.Без чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништатаБез чевли и без гледање вести – идеално за меден месец од соништата


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар