Ели Сааб со нова колекција за модерните дами

Ели Сааб со нова колекција за модерните дами

Ели Сааб нè води во природниот свет на модерните дами преку нежни бои и елегантни дизајни, повторно покажувајќи ни дека тој навистина разбира што точно сакаат жените. Оваа колекција, како и претходните, се одликува со гламур и женственост, но овој пат можеме да забележиме една клучна разлика. Модерните кратки фустанчиња во комбинација со ниските потпетици се нешто што не би го очекувале од Ели Сааб, но мора да признаеме дека токму таа комбинација е онаа која сите ние би ја пробале во пролетно-летната сезона.

Ели Сааб со нова колекција за модерните дами

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар