01 февруари 2016 | Кафе пауза

7 грешки со кои можете да си создадете проблеми со месечниот циклус

Погледнете ги следниве начини на кои самите можете да ги зголемите непријатностите за време на месечниот циклус.

5 психолошки вежби кои водат кон успех, среќа и задоволство

Доколку сакате да водите поуспешен живот, исполнет со многу среќа и задоволство, тогаш треба да се обидете да ги применувате овие психолошки вежби секојдневно.

За мудроста и љубовта: 9 цитати од Блез Паскал за среќен живот

Блез Паскал (19 јуни 1623 - 19 август 1662) бил француски математичар, физичар и христијански филозоф.

Постојано сте заедно и сите мислат дека сте пар: Дали тој сака нешто повеќе од пријателство?

Дали тој можеби почнал да чувствува нешто повеќе за вас или пак, сепак станува збор за искрено пријателство кое едноставно нема граници?

Личности кои случајно се облекле како околината во која се наоѓаат

Понекогаш, не треба да бидете дел од војската за да знаете што е добра камуфлажа.

10 морничави тајни кои пилотите и стјуардесите никогаш нема да ви ги откријат

Многумина уживаат во летањето и се препуштаат целосно на машинеријата која ќе ги вивне кон небото и на луѓето кои управуваат со неа.
Датум: 01 фев 2016

8 намирници богати со железо кои треба секојдневно да ги консумираме

Еве кои прехранбени производи треба почесто да ги имате на вашето мени.

Оваа фризерка создава фризури инспирирани од класичната уметност

Уште еден доказ дека инспирацијата и уметноста можат да бидат насекаде.

Што очекувале мажите од своите сопруги пред 100 години?

Во 1895 година била објавена статија која понудила неколку корисни совети за сопругите, под наслов „Правила за среќните жени“
Датум: 01 фев 2016

14 работни места за кои ќе ви плаќаат да патувате низ светот

Листа од кариери со пристојна плата, каде што патувањето е дел од описот на работното место.
Датум: 01 фев 2016

Астрологијата ги открива сите причини зошто вашето срце може да биде скршено

Сте се запрашале ли некогаш зошто вашите срца ги кршат личности кои тврдат дека ве сакаат?

4 корејски бјути трендови кои морате задолжително да ги испробате

Нивната тајна се крие во тоа да користите што помалку шминка и да создададат што поприроден изглед.
12