Личности кои случајно се облекле како околината во која се наоѓаат

Дали некогаш ви се случило да влезете во некој објект и да забележите дека вашата облека совршено се совпаѓа со ентериерот? Или пак сте забележале некој друг кој имал слична судбина и станал жртва на овој необичен феномен? Понекогаш, не треба да бидете дел од војската за да знаете што е добра камуфлажа. Погледнете ги овие луѓе чија облека совршено соодветствува со околината која ги опкружува.

(30) lichnosti-koi-sluchajno-se-oblekle-kako-nivnata-okolina-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар