Новата колекција на Зухаир Мурад изобилува со женствена нежност

Новата колекција на Зухаир Мурад изобилува со женствена нежност

И покрај тоа што многумина ја споредуваат оваа колекција со силуетите на Ели Сааб, сепак во неа може да се забележи доминантното и секси истакнување на женственоста со кои се одликуваат сите модели на познатиот Зухаир Мурад. Оваа година на париската недела на високата мода тој ни претстави дизајни кои маѓепсуваат со својата нежност и во кои со сигурност секоја девојка би се чувствувала прекрасно и секси. Погледнете…

Новата колекција на Зухаир Мурад изобилува со женствена нежност

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар