уметнички дела | Кафе пауза - Part 4

Смешниот израз на лицето на Мистер Бин вметнат во уметнички слики

Карикатурист си играл со уметнички слики, ликот на Мистер Бин и Фотошоп.

Слика во слика: Уметнички дела кои си поигруваат со вашите очи

Креативен концепт кој го мами гледачот да се изгуби во оваа уметност.

Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици

Погледнете мал дел од одличната работа на Аојама...

Филм: Транс (Trance)

Што сакате да запомните, а што сакате да заборавите?

Јапонец црта импресивни слики во табели од Ексел

Татсуо Хориучи е 73-годишен јапонски уметник, кој верувале или не, за креирање на своите уметнички дела користи Мајкрософт Ексел.

Чевли инспирирани од познатите уметнички дела

Дизајнерката на чанти и чевли, Шарлот Олимпија, направила многу интересна колекција на чевли инспирирана од познатите дела на славните уметници.

Уметничките слики насликани на човечкото тело

Телото на Греј се користи како платно на кое неговата пријателка и колешка, Лаура Спектор, црта извонредни слики со помош на специјална театарска шминка на база на вода.
Датум: 03 јан 2013

Уметнички дела полни со силни бои и емоции

Прекрасни уметнички дела од белорускиот артист Леонид Афремов.

„Страшно“ здрава храна: черепи од овошје и зеленчук

Кој вели дека здравата храна не е страшна и дека витамините не касаат? :)
Датум: 24 авг 2012
, Автор:

Совршена интеракција со уметноста

Уживајте во магичната 3Д изложба, која како никогаш досега комуницира со посетителите.
Датум: 28 јул 2012
, Автор:

Фасцинантни уметнички дела изработени од сол

46-годишниот уметник и скулптор Мотои Јамамото од Хирошима, Јапонија за да ги материјализира своите уметнички визии користи обична сол. Неговите дела имаат огромна сентиментална вредност.
Датум: 02 мај 2012
, Автор:

Неверојатни артистички интерпретации на Марс

Мал дел од неверојатната колекција на фотографии која Винибос ја подготвил за претставување на планетата Марс...