07 мај 2014 | Кафе пауза

Како да ги отстраните жолтите дамки од пот на облеката?

За да им го вратите стариот сјај на алиштата и да ги спасите од фрлање, применете ги овие неколку супер трикови, со помош на неочекувани производи за домаќинството, кои ефикасно ги елиминираат трагите од пот и не ја оштетуваат ткаенината.
Датум: 07 мај 2014
, Автор:

Животните предизвици на хороскопските знаци

Лавовите се како витези, Девиците се сонувачи, Скорпиите се свесни за своите можности. Кои се вашите животни предизвици? Проверете што ве кочи, а што ве мотивира.
Датум: 07 мај 2014
, Автор:

7 причини зошто мажите сакаат анален секс

Повеќето мажи барем еднаш инсистирале на анален секс. Факт е дека тие повеќе уживаат во овој вид секс од жените, но дали сте се запрашале што е тоа што ги интригира толку да инсистираат? Еве 7 причини зошто е тоа така.
Датум: 07 мај 2014
, Автор:

Ајде да зборуваме за рамноправноста на половите

Реалноста е дека жените се во многу подобра позиција одошто мислат, бидејќи бараат и добиваат рамноправност, притоа задржувајќи го правото на одредени привилегии.
Датум: 07 мај 2014
, Автор:

Книга: „Собирач на светови“ – Илија Тројанов

Биографија за една од најинтересните личности во историјата, Сер Ричард Бартон, со поголема доза фикција која ве носи во една друга магична димензија...

3 фитнес тестови кои треба да ги издржите

Направете ги овие три тестови пред да го зголемите интензитетот на тренинг со цел да утврдите од каде почнувате и да не се претренирате.

Најубавите напуштени места во светот

Фасцинантни и истовремено тажни напуштени области, градови и објекти.

На колку години го достигнувате врвот на вашите когнитивни способности?

Едно ново истражување кое било базирано на 3.305 играчи на онлајн-игри, сугерира дека врвот на когнитивните моторни перформанси се достигнува на 24 години.

Слика во слика: Уметнички дела кои си поигруваат со вашите очи

Креативен концепт кој го мами гледачот да се изгуби во оваа уметност.

Храна која ќе ве направи среќни

Се чувствувате необјасниво нерасположено, несреќно и депресивно? Погледнете го овој список на храна кој ќе ви помогне повторно да се почувствувате среќно и расположено...