Чевли инспирирани од познатите уметнички дела

Дизајнерката на чанти и чевли, Шарлот Олимпија, направила многу интересна колекција на чевли инспирирана од познатите дела на славните уметници.

Впечатлив маникир со машнички

Доколку треба да се подготвите за излегување набрзина, а притоа сакате да изгледате впечатливо, овој маникир е одлично решение. Не ви е потребно ниту многу време ниту којзнае какви вештини.
Датум: 28 мај 2013
, Автор:

Храна поради која може да изгледате подебели одошто сте

Ова се четири главни предизвикувачи на подуеноста, кои секојдневно ви прават проблеми.

Фантастично патување низ прекрасната Тоскана

Овие фотографии се направени од страна на младиот талентиран фотограф Андреас Бобанак. Опуштете се и уживајте во неговите прекрасни дела.

Ретро дезен со точки

Застапен е во секакви бои и парчиња облека како фустани, кошули и здолништа. Без разлика на начинот на кој ќе го внесете во некоја комбинација, точкестиот дезен ќе го разигра вашиот изглед.
Датум: 28 мај 2013
, Автор:

Кога познатите би имале големи глави, а мали тела

Познатите личности во една несекојдневна и прилично смешна верзија.

Флуоресцентни морски животни низ фотообјектив

Импресивна фотосерија од колоритни морски животинки кои изгледаат како рендгенски снимки во боја. :)