Малечко девојче со слатка роденденска порака за нејзиниот татко

Во едноминутното видео таа ги носи дресовите од омилените спортски тимови на нејзиниот татко и гласно навива за нив.

Ликовите на Дизни како модни икони

Кој вели дека цртаните ликови не можат да носат висока мода? Урсула и други злобни ликови од цртаните на Дизни во оваа прилика носат модели од колекциите на Долче и Габана...
Датум: 28 окт 2013
, Автор:

8 лоши навики кои предизвикуваат болки во грбот

Доколку не сте го смениле вашиот душек повеќе од 10 години, големи се шансите вашиот ‘рбет да не ја добива потребната потпора...

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес?

Иако денеска не знаат што да прават со парите, и тие порано работеле секаква работа за да имаат некој долар во џебот.

Најубавите градови за шетање пешки

Градовите кои се наоѓаат на оваа листа се вистински рај за прошетки, благодарение на соодветната инфраструктура, како и историските и модерните чуда кои оставаат без зборови.

Мудрите луѓе и патриотизмот

Што мислат за патриотизмот Марк Твен, Ајнштајн и Мик Џегер?

Шармантна колиба изградена за 500 долари со стари прозорци

Издигнатата куќа има креативна фасада со прозорци во различни големини, која му дава артистички стил, кој е истовремено модерен и рурален.

Дали економскиот факултет учи на алчност?

„Што ќе добиете за вечера не зависи од добрата волја на месарот, пиварот или пекарот, туку од нивниот личен интерес.“

Одлична реклама на „Хонда“ полна со илузии

За претставување на возилото „CR-V Diesel“, Хонда реши да направи интересна реклама полна со илузии.

Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици

Погледнете мал дел од одличната работа на Аојама...