Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици

Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици

Хина Аојама е артистка од Јокохама, Јапонија. Таа моментално живее во Франција, каде што во 2000 година почнала да ја истражува техниката на правење уметност од хартија. Со малку тренинг и со само еден пар ножици, Аојама почнала да создава деликатни и несекојдневни уметнички дела. Нејзините мирни и стабилни раце како и неверојатната креативност ѝ донеле голем број награди, а нејзината уметност е позната насекаде ширум светот. Погледнете мал дел од одличната работа на Аојама…

Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар