Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес?

Иако денеска не знаат што да прават со парите, и тие порано работеле секаква работа за да имаат некој долар во џебот. Ќе се изненадите што сè работеле некои од најдобрите глумци на денешницата.

Мадона – Одредено време работела во „Dunkin Donuts“ и продавала крофни.

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес

Том Круз – На 14 години тој завршил благословија и аплицирал за да стане католички свештеник. Сепак подоцна плановите му се промениле.

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес

Џони Деп – Својата одлична глума пред да стане познат актер, Џони ја користел за да им продава уникатни пенкала на клиенти. За возврат им ветувал и можно патување во Грција и џебен часовник.

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес

Хју Џекман – Верувале или не, но тој порано работел како кловн за детски родендени. Самиот признава дека не бил многу добар во работата.

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес

Елен Деџенерис – Пред да стане позната водителка, Елен работела како продавачка на правосмукалки.

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес

Џорџ Клуни – Во минатото работел како продавач од врата на врата, продавач на женски чевли, а едно време и сечел тутун.

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес

Синди Крафорд – Одредено време Синди за 4 долари на час, требела пченка.

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес

Метју Меконахи – Додека студирал парите ги заработувал чистејќи кокошарници.

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес

Хауард Стерн – Возел камионче за продавање сладолед.

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес

Орландо Блум – Пред да стане познат актер, Орландо ракувал со машините што исфрлаат глинени гулаби за оние што спортуваат пукање со пушка.

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес

Бред Пит – Одредено време Бред работел како маскота за пилешкиот ресторан „El Pollo“.

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес

Вупи Голдберг – Одредено време Вупи работела како шминкерка, но на мртовци.

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес

Силвестер Сталонe – Пред да ги добие своите први улоги, Силвестер работел како чистач на кафези во Зоолошка градина.

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар