Најубавите градови за шетање пешки

Најубавите градови за шетање пешки

Секој град си има своја убавина и карактеристики специфични за него. Некој е бучен и брз, друг мирен и спокоен, во некој се создава голема гужва од автомобили, во друг главно превозно средство се велосипедите. Сепак за туристите најважно e кои градови се најубави за шетање на нога.

Градовите кои се наоѓаат на оваа листа се вистински рај за прошетки, благодарение на соодветната инфраструктура, како и историските и модерните чуда кои оставаат без зборови. Сѐ што ви е потребно, се само еден пар удобни чевли и спремни сте за ново искуство и доживување.

Најубавите градови за шетање пешки

Фиренца, Италија

Најубавите градови за шетање пешки

Париз, Франција

Најубавите градови за шетање пешки

Буенос Аирес, Аргентина

Најубавите градови за шетање пешки

Питсбург, Пенсилванија, САД

Најубавите градови за шетање пешки

Дубровник, Хрватска

Најубавите градови за шетање пешки

Њујорк, САД

Најубавите градови за шетање пешки

Единбург, Шкотска

Најубавите градови за шетање пешки

Ванкувер, Канада

Најубавите градови за шетање пешки

Минхен, Германија

Најубавите градови за шетање пешки

Сиднеј, Австралија

Најубавите градови за шетање пешки

Амстердам, Холандија

Најубавите градови за шетање пешки

Венеција, Италија

Истанбул, Турција

Истанбул, Турција

Најубавите градови за шетање пешки

Будимпешта, Унгарија

Најубавите градови за шетање пешки

Барселона, Шпанија

Најубавите градови за шетање пешки

Виена, Австрија

Најубавите градови за шетање пешки

Прага, Чешка

Рим, Италија

Рим, Италија


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар