Елена Јошеска | Кафе пауза

Најубавите светилници во светот

Неверојатни фотографии од светилниците ширум светот...
Датум: 09 мај 2013

Победете го грипот со помош на храната

Во сезоната на настинки, повеќето луѓе се одлучуваат за пилешка супа кога ќе ги забележат првите симптоми на грипот. Но, ова не е единствената храна со која можете да го победите грипот.
Датум: 28 јан 2013

Суштества од коралните гребени

Коралните гребени се неверојатно богати со разновиден жив свет.
Датум: 21 јан 2013

Мокачино со Бејлис

Совршена комбинација од чоколадо, кафе и Бејлис...
Датум: 11 јан 2013

Тест: Што возбудливо ќе ви се случи во сексот во 2013 година?

Решете го тестот и дознајте каков ќе биде вашиот сексуален живот оваа година.
Датум: 10 јан 2013

Традицијата на прославувањето Нова година

Прочитајте ги следниве новогодишни занимливости и дознајте го значењето на многубројните традиции кои се практикуваат во овој период ширум светот.
Датум: 05 јан 2013

Ирско Мартини

Енергичен коктел направен од Бејлис, виски и кафе...
Датум: 04 јан 2013

Грешки кои жените ги прават во средните години

Можеби годините се само број, но на остареното тело му се потребни нови животни навики за да изгледа убаво.
Датум: 03 јан 2013

Уметничките слики насликани на човечкото тело

Телото на Греј се користи како платно на кое неговата пријателка и колешка, Лаура Спектор, црта извонредни слики со помош на специјална театарска шминка на база на вода.
Датум: 03 јан 2013

Кое дрво сте според датата на раѓање?

Откријте кое е вашето дрво според датата на раѓање и прочитајте што открива тоа за вашата личност.
Датум: 30 дек 2012

Листи за подобрување на продуктивноста на работното место

Користењето на листи може да ви заштеди околу 90 минути дневно и да ја подобри вашата продуктивност на работното место.
Датум: 24 дек 2012

Величествените бои видени во разни делови од светот

„Живот во боја“ е фотографска книга исполнета со 375 впечатливи слики кои ги истакнуваат спектакуларните бои видени во разни делови од светот, објавена од страна на National Geographic.
Датум: 19 дек 2012