Мокачино со Бејлис

Мокачино со Бејлис

Совршена комбинација од чоколадо, кафе и Бејлис

Мокачино со Бејлис

Потребни состојки:
  • 50 мл Бејлис со вкус на кафе
  • 10 мл вотка
  • 15 мл чоколаден ликер
  • 2–3 коцки мраз
  • чоколадни трошки
Начин на подготовка:

Коцките мраз ставете ги во шејкер. Додадете ги вотката, Бејлисот и чоколадниот ликер. Убаво протресете додека состојките не се изедначат. Мокачиното сервирајте го во изладена чаша за Мартини и декорирајте го со чоколадни трошки.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар