Совршена интеракција со уметноста

Совршена интеракција со уметноста

„Magic Art“ е 3Д изложба во кинескиот град Хангжу, која како никогаш досега комуницира со посетителите. Ова е една од ретките поставки кои овозможуваат интеракција со делата. Посетителите можат да ги допрат, да седнат врз нив, да се фотографираат… Тие се идеја на 15 јужнокорејски уметници, и се изработени ексклузивно за изложбата. Нивната изработка траела 4 месеци.

Магичните уметнички дела во Хангжу ќе останат до 6-ти август. Потоа, заминуваат на турнеја која ќе трае една и пол година. Уживајте во дел од нив.

Совршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметностаСовршена интеракција со уметноста

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар