Раскошен одмор во Кина

Раскошен одмор во Кина

Луксузното одморалиште „Conrad Sanya Haitang Bay“ на островот Хајнан во Кина, со сигурност ќе ви делува како да е од вашите соништа, бидејќи претставува перфектно место за незаборавен одмор. Ентериерот на собите, односно на вилите е уметност сам по себе. Близината на морето ви овозможува седејќи на вашиот балкон, да се опуштате со звукот на брановите.

Раскошен одмор во Кина

Доколку сте авантуристички дух и сте спремни голем дел од одморот да го поминете во посета на блиски гратчиња и запознавајќи различни култури, тогаш на располагање ви стојат голем број тури со професионални водичи.

Раскошен одмор во КинаРаскошен одмор во Кина

Ресторанот во хотелот преферира азиска и европска кујна, а храната е секогаш свежа и вкусна. Исто така можете да се освежите и со некој одлично приготвен коктел. Цената на едно ноќевање во ова место изнесува најмалку 400 американски долари по лице, зависно од периодот во годината.

Раскошен одмор во КинаРаскошен одмор во КинаРаскошен одмор во КинаРаскошен одмор во КинаРаскошен одмор во КинаРаскошен одмор во КинаРаскошен одмор во КинаРаскошен одмор во Кина

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар