уметнички дела | Кафе пауза - Part 3

Запознајте го Догвинчи: Кучето сликар кое ги продава своите уметнички дела

Луѓето не се единствените суштества кои се преокупирани со егзистенцијалните прашања и потрагата по вистинското „јас“.

Стари книги трансформирани во хартиени чаши и чинии

Еден мил и убав тестамент за литературата.

25 неверојатно прекрасни скулптури направени од книги

Старите книги кои фаќале прашина на полиците се претвораат во прекрасни скулптури кои го одземаат здивот.

Оваа фризерка создава фризури инспирирани од класичната уметност

Уште еден доказ дека инспирацијата и уметноста можат да бидат насекаде.

Прекрасни цртежи на стебла од дрвја ја отсликуваат нивната природна средина

Овие дела ги вклучуваат дрвјата како субјекти, но и како платно за цртање.

Уредување на просторот: Претворете ја спалната соба во совршено катче за одмор!

Со помош на овие едноставни совети преуредете ја спалната соба во совршеното место за одмор и релаксација!

Неверојатни уметнички дела кои на прв поглед не знаете што се

Јуџин Лушпин е еден од најпрославените руски уметници во светот. Тој создава неверојатни слики кои навидум наликуваат на големи фотографии во боја.

Прекрасни уметнички дела, составени од искршени порцелански парчиња

Оваа артистка од Израел ни ја покажува убавината и бруталноста на природниот свет.

Сликар со оштетување на видот собрал 1 милион долари за добротворни цели со неговите неверојатни уметнички дела

Неверојатно живи и апстрактни цртежи кои можат да бидат доживеани преку вид, но и преку допир...

Музеј посветен на оние кои обожаваат да се сликаат во нив

Ако сте од оние кои веруваат дека „ако не се сликате, тоа е исто како да не сте биле“, тогаш музејот „ArtiinIsland“ е создаден за вас.