20 јануари 2016 | Кафе пауза

Запознајте ја мачката Роузи и нејзините тројца најдобри пријатели кои се кучиња

Пред нешто повеќе од шест месеци, никој не бил сигурен дека мачето Роузи ќе преживее...
Датум: 20 јан 2016

3 модели на машки очила за сонце кои се модерни оваа зима

Кој вели дека очилата за сонце се носат само во лето?
Датум: 20 јан 2016

7 инспиративни филмови кои се базирани на големи историски настани

Филмовите што се базираат на историски настани не се секогаш во целост историски точни. Меѓутоа, тоа не значи дека не се вредни за гледање.

Вкусен десерт: Ролат во форма на солза

Изненадете ги вашите најблиски со овој вкусен десерт кој никого нема да го остави рамнодушен

7 предности на пријателствата со спротивниот пол

Машко-женските пријателства се возможни и со себе носат неколку предности кои помагаат во секојдневните ситуации со кои се соочуваме.

Најстрашните нешта кои луѓето ги прават од забава

Многу луѓе веруваат дека имаат нешто херојско во себе и навистина се спремни да ги тестираат своите верувања.
Датум: 20 јан 2016

Астро прогноза: Каде треба да патувате во 2016 година?

Дознајте која е идеална туристичка дестинација за вашиот хороскопски знак.
Датум: 20 јан 2016

Маче кое прави селфиња како професионалец!

Погледнете како ова маче научило да прави селфиња и да се фотографира со своите пријатели исто како професионален фотограф!

Сè што треба да знаете ако веќе наполнивте 23 години

Овие години се најчудната доба помеѓу тинејџер и зрел човек.

Неколку совети за отстранување на шминката од вашето лице

Постојаното чистење на шминката претставува вистинско измачување за вашите трепки и може да предизвика иритација на почувствителната кожа.
12