Најстрашните нешта кои луѓето ги прават од забава

Многу луѓе веруваат дека имаат нешто херојско во себе и навистина се спремни да ги тестираат своите верувања. За да станете суперхерој мора да бидете бестрашни и подготвени да преземете разни чекори исклучиво поради малку возбуда. Суперхероите живеат од опасностите и авантурите. Ако одговарате на овој опис, тогаш сигурно сериозно ќе ве заинтересира некоја од наведените несекојдневно храбри активности. Дали би се осудиле?

Пробајте кајт бординг (скијање или сноубординг со змеј закачен на вашиот грб) по снежните пространства на Исланд

Пробајте кајт бординг (скијање или сноубординг со змеј закачен на вашиот грб) по снежните пространства на Исланд

Нуркајте во кафезот на смртта каде ќе се сретнете очи в очи со крокодили убијци во Дарвин, Австралија

Нуркајте во кафезот на смртта каде ќе се сретнете очи в очи со крокодили убијци во Дарвин, Австралија

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар