Маче кое прави селфиња како професионалец!

Маче кое прави селфиња како професионалец!

Мачето Мени обожава да се фотографира со своите пријатели и да прави селфиња или барем да држи GoPro фотоапарати во своите шепи. Според сопственикот на Мени, yoremahm, мачето научило како да ги користи фотоапаратите сосема случајно, кога по грешка допрело еден додека тој работел. Сега, селфињата на Мени станаа вистинска интернет сензација.

Маче кое прави селфиња како професионалец!

Мени, кој бил улично маче, исто така случајно се сретнал и со неговиот сопственик. Тој брзо решил да го посвои и веднаш се спријателиле. Денес Мени се дружи и со пријателите на неговиот нов сопственик, како и со нивните миленици кои всушност се кучиња.

„Тој е шефот на кучињата“, вели неговиот сопственик за кучињата кои често се наоѓаат во позадина на многу од фотографиите на Мени.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар