09 април 2015 | Кафе пауза

Внимавајте: Можеби ве разубавува, но шминката може да биде и извор на сериозни проблеми

Шминката сама по себе не мора да биде лоша, ако правилно ја користите. Меѓутоа ако направите некоја од овие грешки, може да завршите со ниту малку пријатни проблеми на лицето.

Што ви е најважно во животот? На Лавот му е луксузот, на Ракот чувствата

Дали некогаш сте размислувале што навистина ви значи во животот? Според хороскопот, ова ви е најважно!

6 причини поради кои луѓето возат брзо и арогантно

На секое излегување на улица гледаме агресивни возачи кои возат супер брзо и неодговорно и ни оставаат впечаток на арогантни ликови на кои не им е местото на нашите заеднички улици.

Слатки и смешни животни кои лижат стакло чудејќи се што е тоа

Животните лижат речиси сè што ќе најдат околу себе затоа што така го истражуваат светот...

Вистинското значење на некои зборови кои секојдневно ги употребуваме

Секој збор си има свое значење, но реалноста честопати покажува дека имаат и некое друго кое е поверодостојно од она што е запишано во лексиконите. Овие неколку зборови се пример за тоа.

Како да го спречите негативното влијание на социјалните мрежи на вашата самодоверба?

Во денешно време тешко е да го избегнете влијанието на социјалните мрежи. Еве како да не дозволите тие да влијаат на вашата самодоверба.
Датум: 09 апр 2015
, Автор:

Фотограф од Јамајка прави неверојатни фотографии во кои може да се забележи невиноста на детството

Децата живеат живот кој вреди и токму тоа треба да се стремиме сите ние да го правиме: да живееме, да љубиме и да се смееме.

10 сјајни лекции кои ќе ги научите после неуспешната врска со „кретен“

После љубовното разочарување многу често ја воочуваме сопствената вредност.

Учете од најдобрите: 6 нешта кои успешните жени никогаш не ги кажуваат

Успешните, паметни и силни жени се секогаш еден чекор пред останатите.

Луѓе кои не дозволиле нивната лоша финансиска состојба да застане на патот до нивните соништа

Доколку навистина сакате нешто, вие без проблем ќе успеете да го остварите тоа!

Оваа слика од две девојки кои се прегрнуваат стана вирална, но не поради очигледната причина

Оваа фотографија ја споделил на Фејсбук еден Бразилец, кој со неа се буни за тоа што се случува во метрото во неговиот град.
12